Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Nadchodzące wydarzenia

Wizja Wspólnoty

 

Wizja naszej wspólnoty to kilka słów, które najtrafniej określają, kim jesteśmy, kim chcemy być i jak rozpoznajemy swoje miejsce w Kościele.

Opieramy ją na trzech filarach: wspólnocie, uwielbieniu i ewangelizacji.

WSPÓLNOTA

Każdy członek Janków jest włączony we wspólnotę na mocy deklaracji (tzw. Przymierza). Jednoczy nas doświadczenie chrztu w Duchu Świętym, a trwanie we wspólnocie wprowadza nas w coraz głębszą relację miłości z Bogiem i ludźmi.

Pragniemy tworzyć Kościół pełen bliskich więzi braterskich, wzajemnego zaufania i jedności. Wszystko to, czego się podejmujemy, wypływa ze spotkania z Panem w Eucharystii oraz z zawierzania nas orędownictwu Maryi i św. Jana Ewangelisty.

UWIELBIENIE

Uwielbiamy Boga dlatego, że jest tego godzien. Jemu należy się wszelka cześć i chwała.

Pragniemy wzrastać w modlitwie uwielbienia tak, aby stanowiła ona treść naszego codziennego życia, by była na naszych ustach i w sercach niezależnie od tego, w jakiej znajdziemy się sytuacji.

EWANGELIZACJA

Wyrastamy z duchowości dominikańskiej i pociągnięci nią, chcemy zaświadczać o życiu, jakie mamy w Chrystusie Zmartwychwstałym.

Pragniemy przekazywać doświadczenie chrztu w Duchu Świętym wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby. Przede wszystkim przez organizowanie Seminariów Odnowy w Duchu Świętym (REO), aby, dzięki Bożej hojności, być strumieniem łaski dla całego Kościoła, ożywiając Go poprzez naszą obecność i posługę w parafiach.