Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Nadchodzące wydarzenia

DZIAŁALNOŚĆ >> REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE ODNOWY (REO)

Link do formularza z zapisami.

 

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO), inaczej Seminarium Odnowy w Duchu Świętym to 12-tygodniowe rekolekcje prowadzone w nurcie Odnowy Charyzmatycznej Kościoła Katolickiego.

 

 

Uczestnik REO bierze udział w rekolekcjach, na które składają się:

- codzienna półgodzinna modlitwa Pismem Świętym, 

- uczestnictwo w cotygodniowych grupkach dzielenia,

- udział w cotygodniowych spotkaniach formacyjno-modlitewnych (w skład wchodzą: uwielbienie, nauczanie, Msza Święta),

- rekolekcje kończą się obowiązkowym, weekendowym wyjazdem, na którym uczestnicy przeżywają modlitwę o wylanie Ducha Świętego.

 

 

Co jest ważne?

- Odpowiedzialna decyzja. Prosimy, abyś do zapisów na rekolekcje podszedł poważnie. REO jest czasem intensywnego budowania relacji z Bogiem przez słuchanie Jego Słowa i modlitwę. Rekolekcje będą bardziej owocne, jeśli wejdziesz w nie z wiarą, otwartością i wewnętrzną dyspozycyjnością wobec Bożych propozycji.

- Zdrowie. Z uwagi na cel Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy, jakim jest otwarcie się na działanie Ducha Świętego oraz z uwagi na charyzmatyczny charakter spotkań modlitewnych nie jest wskazane, aby osoby, które mają poważne problemy emocjonalne lub leczą się psychiatrycznie, przechodziły tego typu rekolekcje.

- Spisywanie myśli. Naszą coroczną praktyką podczas seminarium jest proponowanie uczestnikom, by wszystkie myśli, słowa i pomysły z modlitwy oraz wspólnych spotkań zapisywali w swoich notatnikach, których oczywiście nikt nie będzie sprawdzał, ale które mogą być bardzo pomocne w owocnym przeżyciu tego czasu.

 

 

Duch daje nowe

Jeżeli jesteś osobą, która już kiedyś przechodziła REO, a masz w sobie pragnienie przeżyć je jeszcze raz, to nie wahaj się! Duch Święty w to, co stare i znane, potrafi włożyć zupełnie coś nowego i świeżego.

 

 

Prowadzą Janki

Grupy dzielenia prowadzone są przez animatorów ze Wspólnoty JANKI. Również cotygodniowe nauczania głoszą osoby zaangażowane we wspólnotę.

 

 

Jakie warunki powinien spełniać uczestnik REO?

- mieć min. 21 lat,

- pragnąć nawrócenia i być gotowym do oddania życia Jezusowi, co wiąże się nieraz z radykalnymi zmianami w życiu,

- przyjąć w wierze, że rekolekcje to czas łaski i działania Boga,

- zaakceptować cały rytm rekolekcji i uczestniczyć we wszystkich elementach programu,

- spełniać podstawowe kryteria zdrowia psychicznego (osoby korzystające z leczenia psychiatrycznego, przyjmujące leki psychoaktywne lub przeżywające aktualnie silne problemy emocjonalne nie mogą brać udziału w seminarium, natomiast osoby korzystające z terapii psychologicznych powinny skonsultować udział w seminarium z terapeutą oraz duszpasterzem).

 

 

Pytania?

Pytania dotyczące rekolekcji możesz kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Najbliższa edycja rekolekcji - REO 2020 - rozpocznie się 27/02. Zapisy będą możliwe od 14/02 przez udostępniony tego dnia (poniżej oraz na FB wspólnoty Janki) link do formularza zgłoszeniowego. 

 

Link do formularza z zapisami.