Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Nadchodzące wydarzenia

Struktura

Duszpasterze i Liderzy

Na czele Janków stoją Duszpasterz i Liderzy. Liderami są  Piotr Krzewiński, Monika Woźniak i Zuzanna Marek, natomiast Duszpasterzem o. Paweł Pawlikowski OP. Zadaniem tego grona jest koordynowanie podejmowanych przez Janki działań i inicjatyw, a także dbanie o to, by były one zgodne z nauką Kościoła i charyzmatem wspólnoty.

 

Rada Wspólnoty

Liderów wspiera tzw. Rada Wspólnoty składająca się z animatorów grupek dzielenia oraz koordynatorów diakonii działających w Jankach. Członkowie Rady dbają o sprawną komunikację między członkami wspólnoty a Liderami. To oni wychwytują wszelkie powstające we Wspólnocie inicjatywy, przedstawiają je do akceptacji Liderom, a także radzą odpowiedzialnym za Wspólnotę w podejmowaniu ważnych decyzji.

 

Diakonie i grupy pomocnicze

Grupy ludzi podejmujących konkretne posługi w Jankach nazywamy diakoniami albo grupami pomocniczymi, w zależności od tego, czym się zajmują. Do diakonii należą członkowie wspólnoty, którzy zdecydowali się zaangażować w konkretne dzieło w ramach charyzmatu Janków.

Więcej o poszczególnych diakoniach i grupach pomocniczych możesz znaleźć w menu głównym naszej strony pod kategoriami Diakonie oraz Grupy.

 

Grupki dzielenia

To podstawowa forma bycia Jankowiczem. Cała wspólnota podzielona jest na kilkuosobowe zamknięte grupki, w miarę możliwości skupiające ludzi działających w tej samej diakonii. Grupki spotykają się min. dwa razy w miesiącu i są miejscem wspólnej modlitwy, dzielenia się Słowem Bożym i doświadczeniem spotkania z Panem w codzienności.